Něco o mně

Jmenuji se Tomáš Mika a ve světě internetu vystupuji jako mukito (popř. mička), druhý zmíněný nick bohužel u mnoha serverů v dřívějších dobách neprošel kvůli diakritice. Stále studuji, ač už to není nikterak žhavá záležitost, více času věnuji práci a osobnímu rozvoji.

S oblibou sleduji sci-fi seriály jako StarGate, Battlestar Galactica, spousty komedií stylu American Pie (Prcičky) a také sportovní filmy (doporučuji Draft day, nebo Vítězové a poražení). Ve volném čase se věnuji sportům (poslední dobou zejména u obrazovky CT SPORT 😀 ) a sem tam tvoření webu, ale nikdy ale nic z webových projektů nedodělám (tento blog je světlou výjimkou). Častěji než tvorbě se věnuji opravám a úpravám již existujících projektů.

Mezi mé zájmy patří programování (C, C++,…), zejména C++ se věnuji hlouběji, a sem tam grafika. Ovládám i další programovací jazyky jako jsou JAVA, C#, Visual Basic, …, ale vzhledem k mé zálibě, nebo spíše snaze dosáhnout co nejvyšší efektivity (ukazatele a celkově práce s výkonem a pamětí) v nich vlastní sw nepíši (když nemusím). Také ovládám pekelný jazyk assembler ač už jsem jej dlouho nevyužil (je to hrozná pakárna, ale na brutální optimalizaci se hodí).

S oblibou se vrtám v různých linuxových distribucích, zejména v kombinaci s virtualizací (hyperV, vmware), správa OS, web serverů a databází a pod…
Dále se rád vrtám v prehistorické elektronice a poslední dobou čím dál častěji opravuji co kdo přinese, trocha epoxidu, pájka, skelná vlákna a i low cost notebook z hypáče přežije víc než jen záruku.

Založil jsem tento blog, abych se mohl s lidmi podělit o nově objevené plody internetu a mnohé zajímavosti, které při svých cestách životem objevím.