Aplikace android část 2

ANDROID_250 Po dlouhé době jsem se dokopal k tomu dokončit druhou polovinu informací o mnou používaných aplikacích na OS android.
Začnu svou oblíbenou Operou. Dovolím si tvrdit, že je minimum lidí, kteří by se s touto legendární mobilní verzí tohoto prohlížeče nesetkali. Vyzkoušel jsem jak Operu mini, tak i modernější a použitelnější Operu už bez dalšího pojmenování. Druhá zmíněná je dle mého názoru použitelnější na všem co má 4 a více palců. Funkčně jsou na tom obdobně. Nejzajímavější součástí je samozřejmě šetření dat, jež je součástí prohlížeče. I když v dnešní době se tímto chlubí většina top prohlížečů, algoritmy opery pro mobilní telefony jsou světelné roky před nimi. Opera dokáže ušetřit i o polovinu dat více než chrome. Samozřejmě, že otázkou je, jestli to v dnešní době má smysl. Celý článek

Aplikace android část 1

ANDROID_250Tento příspěvek bude o aplikacích, které jsem objevil, vyzkoušel a zhodnotil při svém krátkém používání mobilní platformy od Googlu, zvané Android. Záměrně píši o objevování, jelikož běžně stále používám Lumii 900 s operačním systémem Windows Phone 7.8, pro který je již většina užitečných aplikacích ve Storu blokována a mé dlouhodobé ač velmi sporadické používání tabletu HP Touchpad s CM11 (Cyogenmod 11) přispívá ke zkušenostem s těmito aplikacemi.

První kterou začnu je všude známý shromaždovač osobních údajů zvaný Facebook.
Tahle aplikace po odtržení chatu pro mě prakticky ztratila význam a používám ji minimálně. Z počátku vyžadovala nastavení, jelikož ono supr zobrazování odkazů skrze Facebook nejen že znemožnilo šetřit data, ale i velice nepříjemně zpomalovalo ne příliš výkonný mobilní telefon. Dále hned zákaz používání osobních údajů z mobilního telefonu, zákaz sdílení polohy a ve výsledku je z Facebooku jen čtečka odkazů na weby, kterou používám minimálně.
Celý článek

Samsung Galaxy Core Prime

SM-G360FZWAETLZvědavost mi nedala a tak jsem na týden vyzkoušel mobilní telefon s operačním systém android. Do ruky se mi náhodou dostal kousek od společnosti Samsung, nazvaný Galaxy Core Prime (SM-G360FZWAETL).
Telefon je od pohledu i podle stránek samsungu zaměřen na design, tak jsem zprvu nečekal žádnou slávu. Překvapením pro mě je display a jeho podání barev a reakce. Ovšem hned to překvapení uzemnilo podsvícení, které je pouze manuální, zřejmě v této cenové relaci normál, a ani na maximální jas není na slunci čitelný. Dalším překvapením pro mě je fotoaparát, který pořizuje na tuto cenovou kategorii velice dobré fotky.
Trochu nešťastným shledávám pozici tlačítek pro odemykání telefonu a změnu hlasitosti. Jsou umístěná proti sobě, takže ať chytnu telefon jak chci, ovládat se čistě jednou rukou nedá. V tomto ohledu jsem zřejmě zhýčkán rozložením od Lumií.
Celý článek