Zpožděný start služby (Delayed Start)

Trochu neprakticky na blog, ale tenhle článek píšu hlavně pro sebe, aby jsem nemusel do budoucna tuhle věc hledat na netu. Chvilku to zabralo najít co jak se to jmenuje, tedy co vlastně chci hledat, a pak najít validní data jak na to. Třeba to i někomu dalšímu pomůže.

Tenhle návod tedy popisuje, jak nastavit ve Windows zpožděné spuštění služby s přesně definovaným časem. By default všechny služby operačního systému, které mají nastavený zpožděný start (Delayed Start), startují 120 sekund po startu operačního systému.

Celý článek

Nokia Lumia 830

L830Po dvouletém užívání svého kladiva na čarodejnice, Lumie 900, jsem se rozhodl přesedlat na novější hardware, který podporuje nový operační systém. Lumia 830 na první pohled vypadá velice elegantně a zlatá varianta i poněkud draze. První srovnání obou modelů vyznívá lehce nepříznivě pro L830, jelikož se jedná o model nižší řady. Zpracování L830 je kvalitní, plastový kryt nevrže, display je dostatečně kvalitní i když na amoled display v L900 nemá ani zdaleka. Fotoaparát je na podobné úrovni jako u L900, i když fotky nejsou tak ostré.
Celkově je mobil lehčí, větší a díky novému systému i uživatelsky přívětivější pro náročnějšího uživatele. L900 s posraším systémem Windows Phone 7.8 neumožňovala příliš uživatelského přizpůsobení, nebyli vesměs žádné aplikace vyjma těch nejznámějších. Celý článek

Přidání odkazu do nabídky metro

metrouiiconPoměrně často jsou k mé osobě směřovány dotazy k Windows 8/8.1 (zřejmě proto, jelikož tento systém otevřeně nepovažuji za neúspěch, jak všichni poslušně opakují názor několika málo starousedlých novinářů). Proto jsem se dnes rozhodl sepsat tento návod „Jak přidat odkaz na webovou stránku do rozhraní Modern UI neboli metro“ (Ať jde ona německá společnost k šípku).

K samotnému přidání odkazu do metra. Existuje několik funkčních a ověřených způsobů a každý z nich trochu jinak reaguje s Windows. Rozepíšu pouze 2 jelikož ty ostatním které znám jsou deriváty, modifikace těchto.
Celý článek