Nokia Lumia 830

L830Po dvouletém užívání svého kladiva na čarodejnice, Lumie 900, jsem se rozhodl přesedlat na novější hardware, který podporuje nový operační systém. Lumia 830 na první pohled vypadá velice elegantně a zlatá varianta i poněkud draze. První srovnání obou modelů vyznívá lehce nepříznivě pro L830, jelikož se jedná o model nižší řady. Zpracování L830 je kvalitní, plastový kryt nevrže, display je dostatečně kvalitní i když na amoled display v L900 nemá ani zdaleka. Fotoaparát je na podobné úrovni jako u L900, i když fotky nejsou tak ostré.
Celkově je mobil lehčí, větší a díky novému systému i uživatelsky přívětivější pro náročnějšího uživatele. L900 s posraším systémem Windows Phone 7.8 neumožňovala příliš uživatelského přizpůsobení, nebyli vesměs žádné aplikace vyjma těch nejznámějších. Celý článek

Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 900

Finská společnost Nokia definitivně pohřbila Symbian, svůj vlajkový mobilní systém, a přešla na windows phone. Celkem nešťastné řešení krize, řekl bych. Ale teď, když držím v ruce produkt této změny, napadají mě pouze slova chvály.
Zřejmě ze zvědavosti a potřeby mít svůj mobilní telefon propojený s online službami, jsem se odhodlal ke koupi Lumie 900. Není už top modelem, tím je teď nástupce Lumia 920, ale na rozdíl od svého nástupce je v současné době za (pro mne) přijatelnou cenu. Celý článek

Nokia C7

Po dlouhé době užívání z dnešního pohledu stařičké avšak stále výborně pracující nokie E51 jsem přešel na novou nokii C7. A pak že nokie upadá, je to perfektní telefon, z mého pohledu mu nic nechybí.
Parádní design, perfektní AMOLED displej, doplňuje můj oblíbený symbian (symbian^3). Celý článek