Aplikace android část 2

ANDROID_250 Po dlouhé době jsem se dokopal k tomu dokončit druhou polovinu informací o mnou používaných aplikacích na OS android.
Začnu svou oblíbenou Operou. Dovolím si tvrdit, že je minimum lidí, kteří by se s touto legendární mobilní verzí tohoto prohlížeče nesetkali. Vyzkoušel jsem jak Operu mini, tak i modernější a použitelnější Operu už bez dalšího pojmenování. Druhá zmíněná je dle mého názoru použitelnější na všem co má 4 a více palců. Funkčně jsou na tom obdobně. Nejzajímavější součástí je samozřejmě šetření dat, jež je součástí prohlížeče. I když v dnešní době se tímto chlubí většina top prohlížečů, algoritmy opery pro mobilní telefony jsou světelné roky před nimi. Opera dokáže ušetřit i o polovinu dat více než chrome. Samozřejmě, že otázkou je, jestli to v dnešní době má smysl. Celý článek

Aplikace android část 1

ANDROID_250Tento příspěvek bude o aplikacích, které jsem objevil, vyzkoušel a zhodnotil při svém krátkém používání mobilní platformy od Googlu, zvané Android. Záměrně píši o objevování, jelikož běžně stále používám Lumii 900 s operačním systémem Windows Phone 7.8, pro který je již většina užitečných aplikacích ve Storu blokována a mé dlouhodobé ač velmi sporadické používání tabletu HP Touchpad s CM11 (Cyogenmod 11) přispívá ke zkušenostem s těmito aplikacemi.

První kterou začnu je všude známý shromaždovač osobních údajů zvaný Facebook.
Tahle aplikace po odtržení chatu pro mě prakticky ztratila význam a používám ji minimálně. Z počátku vyžadovala nastavení, jelikož ono supr zobrazování odkazů skrze Facebook nejen že znemožnilo šetřit data, ale i velice nepříjemně zpomalovalo ne příliš výkonný mobilní telefon. Dále hned zákaz používání osobních údajů z mobilního telefonu, zákaz sdílení polohy a ve výsledku je z Facebooku jen čtečka odkazů na weby, kterou používám minimálně.
Celý článek

Obnova dat z disku

reuva_logoJako spousta lidí, tak i já jsem přišel o svá data z mého usb flash disku a zatoužil jsem po jejich obnovení. V mém případě došlo k úmrtí a následnému obživnutí flashky, ale reinkarnace bez dat… Hlavní chybou bylo, že jsem tato data neměl nikde zálohovaná a tak bylo potřeba je nějak získat zpět. V případě usb flash disku to není nic složitého, buďto to chce nějaké ty znalosti a nebo šikovný program. Celý článek