Stranger Things

Stranger Things

Parádní věc, která těží z žánrové rozmanitosti. Najdeme zde prvky hororu, sci-fi, fantasy, nebo i třeba komedie, a to vše zabalené do perfektního retro, ale přesto hodně moderního kabátku. Postavy jsou vykresleny skvěle, herci je navíc ale taky doplňují velmi dobrými výkony. Jediná věc, která mi tam trochu leze na nervy je místy až příšerné přehrávání Winony Ryder. Člověk by jí to chování chtěl věřit, ale bohužel tentokrát to fakt nešlo. Za největší klad seriálu považuju počet epizod. Osm epizod je totiž tak akorát, aby se příběh dostal pod kůži a odpovědělo se na nejdůležitější otázky. Tvůrci už potvrdili i pokračování tohoto díla u čehož si nejsem jist, zdali to je nejlepší nápad.

Celý článek

Rychle a zběsile 8

Další díl nesmrtelné série zběsilého závodění a rodinných vztahů. Z mého pohledu se jedná o zhůvěřilou ukázku ztráty soudnosti tvůrců této série, kdy jsme se od pouličních závodů prvních dílů dostali k absurdní přehlídce hollywoodských efektů a předražených aut. Celý film mi přijde jako utržený ze řetězu, absolutně nezapadající do koncepce prvních 4-5 dílů této automobilové série. Ona onanie předraženosti a luxusu vyvrcholí ve chvíli kdy tvůrci nechávají bombardovat hlavni hrdiny filmy vozy z parkoviště. A samozřejmě nejsou to běžná vozidla, ale opět reklama na předražený luxus.
Děj vás dokáže vtáhnout svým rychlým spádem a jakž takž ucházejícím příběhem který v kontextu předchozích dílů dává částečně smysl, ale to opět zazdí scéna s ponorkou, jakožto další memento okázalosti a nesmyslnosti.
Tento díl považuji za naprostou tragédii co se obsahu týče. Předpokládám, že režiséři na vlně úspěchu přešli na dražší matroš a při tvorbě tohoto dílu z něj hlavu vyndavali minimálně.

Celý článek

Agent bez minulosti

Staromódní přímočará špiónská jízda, plná špičkových akčních sekvencí z pod taktovky režiséra Douga Limana. Děj má rychlý spád, ale tempo se v průběhu mění a naprosto vás pohltí. Samotná hlavní postava je Jason Bourne, agent/likvidátor amerických tajných služeb v podání velice mladě vyhlížejícího Bena Afflecka. Ten je postižen amnézií po neúspěšné akci a tak tápe, objevuje, naráží a většinou i poráží. Děj je plný pěstních soubojů, přestřelek a honiček s ostatními agenty/likvidátory, který se snaží hlavního hrdinu odklidit ze scény. Ten jim však uniká a v průběhu děje zjišťuje kdo on sám je.
Film je první části trilogie, natočené podle knižní předlohy, ač se její dějové linie přímo nedrží.

Za mě mohu doporučit ke shlédnutí, pokud vás baví akční agentské filmy.

Celý článek

Ďáblův advokát

Ďáblův advokátSatanské tango s opravdu ďábelským obsazením. V hlavní roli Keanu Reeves jako Kevin Lomax a hlavně Al Pacino. Keanu svárňující mladého Floridského právníka co neprohrává a Al Pacino jako John Milton, postarší šéf právnické firmy. Zatímco jeden vede malé osobní dilema vyhlížejíc velkou kariéru, druhý velký pán, kterému nikdo neodmítá, nikdo neodolá. A tak si John Milton hraje svou vysokou hru s životy okolo sebe.

Film velice neotřelým způsobem nahlíží na zlem nasáklou lidskou společnost, nebojí se ironie a ke konci se mění až v ukrutně černou komedii. Ďáblův advokát je zábavným a chytrým snímkem, jenž potěší téměř každého. Jenom dle osobního zájmu a znalostí někoho více a někoho méně.
Celý článek

Země bez zákona

Je libo whisky? Ne? Jste si jistí? Já věděl že vás přesvědčím.
Země bez zákona je film z dob prohibice v USA, kdy si bratři Bondurantovi vedou svůj malý venkovský byznys s načerno pálenou whiskou. Hlavou rodiny je nejstarší z bratří Howard, který prošel 1. světovou válkou. Prostřední Forrest za mlada málem zemřel na španělskou chřipku, ale na rozdíl od jejich rodičů, přežil. Nejmladší z bratří Jack, je životem neposkvrněný, citlivý, vnímavý a do tohoto drsného prostředí se příliš nehodí.
Zatímco většina obyvatel městečka živoří, bratřím se celkem daří. Tomuto byznysu (nejen bratřím) se ve Franclin Country daří až do příjezdu zástupce šerifa Charlieho Rakese. Celý článek