Jak zabezpečit svůj prohlížeč proti sledování a zbavit se reklam

Pokud také patříte mezi uživatele internetu, kterým vadí otravné, leckdy obsah kryjící, reklamy a není vám jedno, kdo váš pohyb na internetu sleduje, pak čtete ten správný článek. V následujícím odstavci rozepíši jednoduché základní zabezpečení prohlížeče za pomoci běžně dostupných rozšíření (pluginů) do prohlížeče.

Na poli blokování reklam je již dlouhou dobu znám plugin zvaný AdBlock, resp. jeho komerčnější odnož AdBlock Plus. Tento plugin je velice efektivní co se týče vyhledání a zablokování reklam a jeho seznamy (co blokovat) jsou často doplňovány a obnovovány. Bohužel se tento způsob blokování reklam stal natolik populární, že některé weby začali toto blokování detekovat a v závislosti na to blokují uživateli obsah, nebo generují reklamy odlišným způsobem, který AdBlock nedetekuje. Celý článek

Přidání odkazu do nabídky metro

metrouiiconPoměrně často jsou k mé osobě směřovány dotazy k Windows 8/8.1 (zřejmě proto, jelikož tento systém otevřeně nepovažuji za neúspěch, jak všichni poslušně opakují názor několika málo starousedlých novinářů). Proto jsem se dnes rozhodl sepsat tento návod „Jak přidat odkaz na webovou stránku do rozhraní Modern UI neboli metro“ (Ať jde ona německá společnost k šípku).

K samotnému přidání odkazu do metra. Existuje několik funkčních a ověřených způsobů a každý z nich trochu jinak reaguje s Windows. Rozepíšu pouze 2 jelikož ty ostatním které znám jsou deriváty, modifikace těchto.
Celý článek