Zpožděný start služby (Delayed Start)

Trochu neprakticky na blog, ale tenhle článek píšu hlavně pro sebe, aby jsem nemusel do budoucna tuhle věc hledat na netu. Chvilku to zabralo najít co jak se to jmenuje, tedy co vlastně chci hledat, a pak najít validní data jak na to. Třeba to i někomu dalšímu pomůže.

Tenhle návod tedy popisuje, jak nastavit ve Windows zpožděné spuštění služby s přesně definovaným časem. By default všechny služby operačního systému, které mají nastavený zpožděný start (Delayed Start), startují 120 sekund po startu operačního systému.

Takže, jako první v otevřeš služby (Services) a najdeš si službu, kterou je potřeba nastavit. Následně pravé tlačítko a roz kliknout „Vlastnosti“ (Properties). V následné nabídce najdeš „Typ spouštění“ (Startup type) a nastavíš tam „Automaticky (Zpožděné spuštění)“ nebo po anglicku „Automatic (Delayed Start)„. Pokud ti stačí, že služba se spustí 120s po startu, tak zde končíš.

V případě, že potřebuješ aby služba startovala dříve, pokračuj následujícími kroky:

  • Otevřít si registry: Start… regedit … enter
  • Vyhledat si požadovanou službu v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\<servicename>
  • Pro změnu času kdy služba nastartuje přidáš DWORD (32-bit) s názvem „AutoStartDelay“ a čas zadáváš v milisekundách, tzn. že 15s je 15000

A pokud by jsi chtěl změnit globální nastavení pro všechny služby, což je dost nebezpečné mimochodem, tak to se dělá takhle:

  • Otevřít si registry: Start… regedit … enter
  • Vyhledat HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\
  • Vytvořit nový DWORD s názvem „AutoStartDelay“ a příslušnou hodnotou v milisekundách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *