Harry Potter a Relikvie smrti 2

Tak jsem podlehl Potrománii. Trochu s posměchem jsem četl články o davech lidí spících už dva dny před světovou premiérou posledního filmu Harryho Pottera na place, následující dny o dlouhých frontách na lístky v kinech a tak jsem si řekl že nemusím vidět vše. Zvědavost mi však nedala, a tak jsem shlédl několik trailerů, poté jsem neodolal. Ale jak je mým zvykem, kino příliš nenavštěvuji (prakticky vůbec), tak jsem využil služeb známého megavidea. Již dva dny po Britské premiéře HP byla na megavideu verze v dostatečné kvalitě i přijatelném jazyce.

Harry Potter a jeho přátelé Hermiona Grangerová a Ron Waesley pokračují ve svém nebezpečném putování za zničením Voldemortových viteálů. Několik je jich již zničeno, ale mnoho dalších je rozeseto po celém světě. Proto může Lord Voldemort dál šířit po světě paniku a násilí, pronásledovat své nepřátele a společně se svými přivrženci směřovat k ovládnutí světa. Naštěstí naděje na jeho porážku nikdy neumírá, a tak Harry a jeho přátelé, podporovaní neúnavným odbojem v Bradavicích, neustále pokračují v namáhavé cestě. Vše ale směřuje k závěrečné a velkolepé bitvě.

Film se mi líbil, ale abych z něho něco měl, musel jsem si předtím pustit první část, jelikož jsem si nepamatoval prakticky nic. Nejvíce se mi líbila bitva o bradavice, byla zajímavě zpracovaná. Zakončení celé série Potterovských filmů to bylo pěkné, ale mohlo to být trochu delší a detailnější, když je to ten poslední film. Doporučuji dříve než si pustíte filmy, přečtěte si knížky, opačně to není ono. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.