Země bez zákona

Je libo whisky? Ne? Jste si jistí? Já věděl že vás přesvědčím.
Země bez zákona je film z dob prohibice v USA, kdy si bratři Bondurantovi vedou svůj malý venkovský byznys s načerno pálenou whiskou. Hlavou rodiny je nejstarší z bratří Howard, který prošel 1. světovou válkou. Prostřední Forrest za mlada málem zemřel na španělskou chřipku, ale na rozdíl od jejich rodičů, přežil. Nejmladší z bratří Jack, je životem neposkvrněný, citlivý, vnímavý a do tohoto drsného prostředí se příliš nehodí.
Zatímco většina obyvatel městečka živoří, bratřím se celkem daří. Tomuto byznysu (nejen bratřím) se ve Franclin Country daří až do příjezdu zástupce šerifa Charlieho Rakese.

Tomuto těžce zkorumpovanému muži, který využívá všech dostupných prostředků k dosažení svých cílů, se postupně podaří donutit všechny paliče, aby mu platily, až na Bondurantovi. Ti postupem času stupňují své úsilí a i díky obchodům s mafií i své zisky. Vše vystupňuje tak, že Rakes zabije kamaráda nejmladšího z bratří, což toho nejmladšího tlačí k pomstě. A tak je vyvolán konflikt s policií, která se však od Rakese distancuje.

Hodnocenní: 5 out of 5 stars

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *