Aplikace android část 1

ANDROID_250Tento příspěvek bude o aplikacích, které jsem objevil, vyzkoušel a zhodnotil při svém krátkém používání mobilní platformy od Googlu, zvané Android. Záměrně píši o objevování, jelikož běžně stále používám Lumii 900 s operačním systémem Windows Phone 7.8, pro který je již většina užitečných aplikacích ve Storu blokována a mé dlouhodobé ač velmi sporadické používání tabletu HP Touchpad s CM11 (Cyogenmod 11) přispívá ke zkušenostem s těmito aplikacemi.

První kterou začnu je všude známý shromaždovač osobních údajů zvaný Facebook.
Tahle aplikace po odtržení chatu pro mě prakticky ztratila význam a používám ji minimálně. Z počátku vyžadovala nastavení, jelikož ono supr zobrazování odkazů skrze Facebook nejen že znemožnilo šetřit data, ale i velice nepříjemně zpomalovalo ne příliš výkonný mobilní telefon. Dále hned zákaz používání osobních údajů z mobilního telefonu, zákaz sdílení polohy a ve výsledku je z Facebooku jen čtečka odkazů na weby, kterou používám minimálně.

Z technického pohledu je aplikace celkem svižná, po správném nastavení i bezpečně použitelná, aniž by vše co okolo telefonu uděláte mířilo na servery Facebooku, stačí, že šmíruje Google. 😀

Další apkou, kterou jsem používal je Messenger.
Aplikace je jednoduchá, svižná a velmi přívětivá. Nastavení je přehledné a tak je aplikace snadno použitelná. Odporné zvuky pro doručené zprávy se dají vypnout, bohužel ne všem lidem, kteří po ránu sedí okolo mne v autobuse. Ty známe přednastavené zvuky Messengeru způsobují, že si ráno v autobuse připadám, jako bych jel uvnitř Staroměstského orloje, děs.

Dále jsem celkem pravidelně požíval trojici aplikací pro sdílení a zálohu dat, jak by moderně bylo řečeno Cloud.
První z nich je OneDrive, neboli přejmenovaný SkyDrive od Microsoftu.
Jedná se výbornou appku, která umožňuje prakticky vše co klasické online rozhraní a tak si nemám na co stěžovat. Přívětivá a snadno použitelná.

Druhou Cloudovou appkou je Box.
Tuto aplikaci používám zejména pro zálohy a to díky akci společnosti HP a jejich propagaci mnou kdysi „dávno“ koupeného HP Touchpadu. Aplikace není příliš uživatelsky přívětivá, přijde mi že prvky jsou zvláštně řešené a tak působí složitě. Co se týče synchronizace, stahování a tak, tak jsou na tom s OneDrive stejně. Obě používají šifrované spojení, tudíž znemožňují použití programů pro komprimaci přenesených dat.

Poslední Cloudovou appkou je Mega.
Ano, ano, Kim Dotcom je zpět a musím říct, že ve velkém stylu. Původní Meaupload a jejich aplikace jsem nepoužíval, tak nemohu srovnávat o kolik se toho úložiště posunulo proti svému předchůdci, který byl oblíbený zejména u Amerických tajných služeb, až tak, že si ho zabavily. 😀
Tato aplikace poskytuje plné rozhraní, stejné jako webové a tak plně vyhovuje. Uživatelsky je přívětivá a design shledávám velice povedeným. Aplikace funguje perfektně a opět používá šifrované spojení.

Tak jsem to dosti nakousl a pokračovat budu někdy příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *