Jak funguje vesmír / How the universe works

V originále How the universe works je osmidílný dokument stanice Discovery o vesmíru a dění v něm. Seriál vznikl v roce 2010, což zaručuje, že podané informace a vyložené myšlenky vědců nebudou vykládat, že Země je placatá a slunce okolo ní obíhá. V tomto dokumentu jsou podány velice zajímavé a základní informace záživným způsobem a podpořeny jsou fantastickými efekty. Díky tomu si můžete představit jak to okolo nás (ve vesmíru) chodí a jak vše vzniklo…
 

Moderní technologie umožnila vytvoření fantastických animací, které jsou doprovázeny výkladem několika v oboru se pohybujících teoretiků a vědců. Díky tomu se do dokumentu naprosto ponoříte a donutí vás to o daném tématu přemýšlet.

Každý z osmi dílů se zaměřuje na jednu určitou věc. Počínaje Velkým třeskem, přes černé díry, galaxie, hvězdy, supernovy, planety, Sluneční soustavu až po měsíce.

Seriál se mi zalíbil natolik, že jsem z něho částečně čerpal i při tvorbě své seminární práce. Pokud vás zajímá vesmír, planety, velký třesk a další podobné témata, která jsou neustále aktuální, doporučuji shlédnout tento seriál.

Kromě originální anglické verze už existují i dabované.

Tak aby to tu nebylo jen tlachání, tak zde fan made trailer:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.