Zkáza Megaupload

Již celých 24 hodin nás noviny bombardují články plnými informací o probíhajícím zátahu proti společnosti Megaupload.com. Jedná se o největší filehostingovou službu na světe (podle návštěvnosti). Americké úřady daly ve čtvrtek povel k vymazání DNS záznamů této společnosti a všech s ní spojených služeb (nejsou přístupné bez znalosti přímé IP adresy serveru). Majitelé byli obviněni z porušování zákonů o duševním vlastnictví. Server podle vyjádření úřadů úmyslně poskytoval prostor pro sdílení autorskými zákony chráněného obsahu, jako jsou filmy a hudba… No jak mi smrtelníci a běžní uživatelé internetu víme, takhle už tomu je několik let. Megaupload je obviněn z podpory šíření pirátských kopií a také z podpory uploaderů (těch co to tam nahrávají) tohoto obsahu.
Firma Magaupload je zaregistrovaná v Honkongu, její zakladatelé byli zatčeni na Novém Zélandu a jsou národností Američané, Slováci, Němci a další… Současně byly zabaveny dataservery ve Washingtonu, Kanadě a Nizozemsku. Už toto hovoří samo za sebe a poukazuje na to jak monstrózní akce to byla.
Vyvstává otázka: Je toto první akt začínající kybernetické války mezi ochranáři práv a nepoctivými filehostingovými službami?

Společně s Megaupload byli odstaveny všechny související služby a weby. Celkem bylo odstaveno 18 domén spojených s Megauploadem: Megastuff.co, Megaworld.com, Megaclicks.co, Megastuff.info, Megaclicks.org, Megaworld.mobi, Megastuff.org, Megaclick.us, Mageclick.com, HDmegaporn.com, Megavkdeo.com, Megaupload.com, Megaupload.org, Megarotic.com, Megaclick.com, Megavideo.com, Megavideoclips.com a Megaporn.com.

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Už přes noc vzniklo několik falešných kopií těchto odstavených webů. Doporučuji nenavštěvovat níže zmíněné stránky, jedná se o podvodné weby, které mohou infikovat váš počítač nebo ukrást data.
Megaupload.bz
Web na IP adrese http://109.236.83.66 je též falešný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.