Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 900

Finská společnost Nokia definitivně pohřbila Symbian, svůj vlajkový mobilní systém, a přešla na windows phone. Celkem nešťastné řešení krize, řekl bych. Ale teď, když držím v ruce produkt této změny, napadají mě pouze slova chvály.
Zřejmě ze zvědavosti a potřeby mít svůj mobilní telefon propojený s online službami, jsem se odhodlal ke koupi Lumie 900. Není už top modelem, tím je teď nástupce Lumia 920, ale na rozdíl od svého nástupce je v současné době za (pro mne) přijatelnou cenu.

Nokia Lumia 900 se mi zalíbila zejména díky kombinaci elegantního designu a WP. Dlouhou jsem operovat s telefonem o úhlopříčce 3,5 palce a již jsem chtěl zkusit něco trochu většího. Devítistovka disponuje displejem o velikosti 4,3 palce a myslím, že z uživatelského hlediska je to až dosti. Za mobilní telefon považuji stroj, při jehož standardním držení v jedné ruce jsem schopen dosáhnout palcem té ruky do protějšího (úhlopříčně) rohu displeje.

Telefon je osazen mobilním systémem Windows Phone 7.5, který trpí údajně trpí mnoha nedostatky a je dle všech recenzí „nedotáhnutý“. Musím s recenzenty na zpravodajských serverech nesouhlasit. Systému vyjma možnosti změnit velikost ikon na úvodní ploše nic nechybí, tedy alespoň mě z uživatelského hlediska. Tento nedostatek má vyřešit aktualizace na verzi 7.8, která přijde pro mou verzi HW v nejbližších dnech.

Windows phone je velice jednoduchý, svižný systém a díky skvělému propojení s online službami od microsoftu, takřka dokonalý. Jednu vítku bych měl, z čistě závisláckého pohledu, tvůrcům se podařilo precizně zaintegrovat do systému facebook, tedy platformu cizí společnosti a jaksi opomněli na integraci vlastní aplikace jako je například skype. Ten lze stáhnout jako aplikaci z Marketplace, zdarma, ale působí nedokončeným dojmem. Po propojení telefonu se službami MS a facebookem se mi mnou nahrané kontakty z Nokie C7 automaticky spárovali s přáteli ve FB (fotka, email, skype, tel. čísla, atd..). Vše lze jednoduše editovat pomocí webového rozhraní Lidé, což je online služba od MS.

Sečteno a podtrženo, tento stroj na mě udělal dobrý dojem v době kdy jsem ho nevlastnil, a teď jej mám, splňuje všechny má očekávání a naprosto vyhovuje. Uvidíme zdali mě to prvotní nadšení přejde či nikoliv.

Technická specifikace Nokia Lumia 900

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *