Přidání odkazu do nabídky metro

metrouiiconPoměrně často jsou k mé osobě směřovány dotazy k Windows 8/8.1 (zřejmě proto, jelikož tento systém otevřeně nepovažuji za neúspěch, jak všichni poslušně opakují názor několika málo starousedlých novinářů). Proto jsem se dnes rozhodl sepsat tento návod „Jak přidat odkaz na webovou stránku do rozhraní Modern UI neboli metro“ (Ať jde ona německá společnost k šípku).

K samotnému přidání odkazu do metra. Existuje několik funkčních a ověřených způsobů a každý z nich trochu jinak reaguje s Windows. Rozepíšu pouze 2 jelikož ty ostatním které znám jsou deriváty, modifikace těchto.

1. Vytvoření souboru *.URL a uložení na správné místo

Tento návod je dle mého názoru ideální cestou a ve většině případů tyto odkazy bude otvírat Vámi nastavený výchozí prohlížeč.

 

1. Otevřete si Průzkumník souborů (např. Dokumenty)

2. Do adresního řádku (viz. obrázek) zadejte:

C:\Users\%USERNAME%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu

3. Klikněte pravým tlačítkem myši

…někde v prostoru pod složkou Programy co se Vám uvnitř průzkumníku zobrazí a vyberte Nový >> Textový dokument

4. Do textového dokumentu vložte následující text

[InternetShortcut]
URL=http://www.seznam.cz
Pak text uložte stisknutím CTRL + S nebo záložka Soubory >> Uložit

5. Změna názvu souboru + koncovky

Pokud nemáte zobrazeny přípony/koncovky souborů, postupujte podle obrázku níže. Pokud u nového textového dokumentu vidíte koncovku .txt můžete obrázek ignorovat.


Následně přepište název souboru na váš název.URL . Název který zadáte se zobrazí i v seznamu aplikací v metru, koncovka .URL je neměnná, způsobuje, že ze souboru se stane odkaz. Vyskočí vám upozornění, že měníte příponu souboru, potvrdíte stiskem Ano, jinak by se koncovka nezměnila a ze souboru by se nestal odkaz.

6. Připnutí odkazu do metra.

V seznamu aplikací hned poté naleznete Vámi vložený odkaz a kliknutím pravého tlačítka a zvolení připnout, jej připnete na hlavní obrazovku.
Takto vytvořený odkaz je pouze odkazem a lze jej připnout pouze na hlavní obrazovku. Obrázek u tohoto odkazu je brán podle Vašeho nastavení, tedy obrázek je obrázkem odkazu výchozího prohlížeče (IE, Opera, Chrome, …).

 

2. Vytvoření odkazu pomocí desktopové verze Internet Exploreru

Tento návod vytvoří odkaz typu název.website, ty bohužel umí otvírat pouze Internet Explorer (dál jen IE). Odkaz se zobrazí jako plnohodnotná aplikace v nabídce aplikací metra, má vlastní obrázek stažený z webu a lze jej připnout jak do metra tak i na hlavní panel.
Tento postup vytvoří soubor typu .website ve stejném umístění, jako předchozí návod popisuje umístění .url souboru.

 

1. Otevřít vybranou stránku v IE

2. Přidat mezi aplikace

Web přidáte mezi aplikace metra tak, že kliknete v pravém horním rohu na ozubené kolečko (nastavení) a tam kliknete na Přidat web k aplikacím.

3. Připnutí do metra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *